Nevelőszülőket keres a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató
Miért legyek nevelőszülő?
Amikor egyik nevelőszülőnket egyszer arról kérdezték, miért vállalkozott erre a hivatásra, elmesélte, hogy legalább egy éven át érlelték magukban a döntést a feleségével, mígnem egy esti elcsendesedéskor kinyitotta a Bibliát. A Szentírás Máté evangéliumának annál a mondatánál nyílt ki, ahol Jézus a valódi hitet a gyermeki tisztasághoz hasonlítva így szól a tanítványaihoz:
,,És aki befogad egy ilyen kisgyermeket az én nevemben, az engem fogad be.,,
Ekkor egymásra néztek és eldöntötték: másnap jelentkeznek nevelőszülőnek. A döntésüket nem bánták meg, azóta több, családját vesztett gyermeknek teremtették meg a harmonikus, boldog gyermekkor lehetőségét. Miközben ők maguk is boldogok.
Ön akkor lehet nevelőszülő, ha
- büntetlen előéletű férfi vagy nő, családi állapottól függetlenül
- 24. életévét betöltötte
- a gondozott gyermeknél legalább 18 évvel és legfeljebb 50 évvel idősebb
- személyisége és egészségi állapota alapján alkalmas az elhelyezett gyermek egészséges fejlődésének biztosítására
- lakhatási körülményei alapján alkalmas nevelt gyerek(ek) elhelyezésére: gyerekenként legalább 6 nm területű szoba áll rendelkezésre az ingatlanban. (Bérelt ingatlan esetén hozzájárulást kell kérni a tulajdonostól)
- hajlandó a felkészítő tanfolyam elvégzésére.
Mi a nevelőszülő feladata?
A nevelőszülő átmeneti segítséget nyújt, de lehet, hogy ez az átmenet évekig is eltart. Ennek időtartamát sok tényező határozza meg. A nevelőszülőnek az alatt az idő alatt, amíg a gyermek nála van, teljes körűen el kell őt látnia, és hozzá kell járulnia a testi, lelki, érzelmi fejlődéséhez. Az is a célja a nevelőszülői rendszernek, hogy a gyermek a családi élet mintáját tapasztalja meg, sajátítsa el, hogy továbbvihesse a saját életébe.
Ön képes a nevelőszülői feladatra, ha:
- gondoskodik a rábízott gyerek(ek) testi-lelki szükségleteiről.
- segíti a gyermek(ek) visszakerülését a vér szerinti családba, vagy ha ez nem lehetséges, akkor az örökbefogadás folyamatát támogatja.
- kapcsolatot ápol a vér szerinti szülőkkel, elviszi a találkozókra a gyerekeket felkészíti az Önre bízott gyerekeket, fiatalokat az önálló életre.
- a gyerekek után járó havi ellátmányból és családi pótlékból fedezi étkezésük, ruházkodásuk, oktatásuk költségét.
- elvégzi a gyerekekkel kapcsolatos szükséges adminisztrációt, dokumentálja fejlődésüket és fejlesztésüket.