Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Máltai hírek

1 734

Az alábbi írás a Szegvári Napló 2021. decemberi lapszámában jelent meg.

Kedves Szegváriak!

Közeleg az év vége, amikor számot vetünk az előttünk álló esztendőben végzett munkáról. Engedjék meg, hogy röviden tájékoztassam Önöket a Máltai Csoport szerteágazó tevékenységéről:

A járványhelyzet rányomta a bélyegét a mi működésünkre is. A hagyományos tevékenységek mellett segítettünk a bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban, maszkot varrtunk, kiemelt figyelmet fordítottunk a magányosokra, egyedül élőkre.

A Katolikus Kör épületében lévő raktárunk mindenki előtt nyitva áll. Itt fogadjuk és osztjuk az adományokat: ruhaneműt, lábbeliket, gyermekjátékokat, lakás felszerelési eszközöket. Bútorok biztosításában is segítséget nyújtunk.

Jó a kapcsolatunk a tanyagondnokkal, aki a tanyákról hozza a raktárhoz a rászorulókat, a védőnőkkel, akik a csecsemőknek, kisgyermekeknek való adományok szétosztásában segítenek bennünket.

Az idősek otthonával napi kapcsolatban vagyunk. Ruhaneművel látjuk el a gondozottakat. Közfoglalkoztatottunk rendszeresen kézműves foglalkozást tart számukra. Mikulásra ajándékcsomagot készítünk az időseknek.

Az Önkormányzat támogatására is mindig számíthatunk. Megtiszteltetésnek és munkánk elismerésének tekintjük, hogy az idei községi adventi gyűjtés során befolyó támogatást a Máltai és a Karitász csoporton keresztül juttathatjuk el a rászorulókhoz.

Igen jó, eredményes a kapcsolatunk a Katolikus Egyházközséggel. Lelki vezetőnk, Elemér atya minden segítséget megad működésünkhöz. Hálaadó szentmisén, lelki napon, lelki gyakorlatokon részt veszünk, az agapék lebonyolításában segítünk.

Kiemelt esemény volt ebben az évben is a katolikus kézműves tábor, melynek során 1 héten át 60 gyermeknek biztosítottunk színvonalas programot, felügyeletet. A máltai önkéntesek, hitoktatók, óvónők, tanárok, tanítók voltak a segítőink, amit hálásan köszönünk. Gyermek jelentkező ennek kétszerese lett volna, de a táboroztatásra vonatkozó jogszabályokat a járványhelyzet miatt szigorúan be kellett tartani.

A tábort ingyenesen tudtunk megrendezni. Köszönettel tartozunk a Máltai Régiós vezetőségnek és az Egyházmegyének, akik pályázatunkat támogatták, így ebből tudtuk biztosítani a programok és az étkezés fedezetét. Természetesen a szülőktől is nagyon sok felajánlást kaptunk.

A nyár végén jó állapotú iskolatáska, új tanszergyűjtési akciót hirdettünk, melyeket az iskolásoknak és az intézménynek adtunk át, ezzel is csökkentve a szülők terheit.

Az év folyamán többször osztottunk tartós élelmiszert a rászorulóknak.

A tábort záró családi napon 50 adag kétfogásos ebédet, desszertet főztünk, illetve sütöttünk, majd osztottunk ki.

Advent első és második vasárnapja előtt két-két napot szántunk arra, hogy „Szeretet sütit” süsünk, amit a katolikus templomban kínáltunk. A süteményért kapott adományt a rászorulók megsegítésére fordítjuk. A jótékony célt, mi készítők a sütikkel szolgáljuk, az adakozók pedig adományaikkal. Mi a szívünk szeretetét is belesütöttük az alapanyagok mellett a süteményekbe. Hálásan kértük az adományokat, hogy falunk nehezebb sorsú emberei, családjai számára is szebbé tehessük az életet.

Szintén az advent idején konzerv-gyűjtési akciót hirdettünk. A konzervekkel elsősorban azokon a rászorulókon segítünk, akik nem tudnak maguknak főzni.

A községi adventi vasárnapi gyertyagyújtások előtti pénteki és szombat délutánonként a helyi civil szervezetek bevonásával adventi ráhangoló rendezvények lesznek. December 11-én (szombaton) a Máltai Csoport tagjai is szeretettel várják az érdeklődőket a központi parkban felállított faháznál.

Megköszönöm a Máltai csoport tagjainak, önkénteseinek az ebben az évben kifejtett áldozatos, fáradtságot nem kímélő munkáját, melyet a nemes cél érdekében végeztek.

Köszönettel tartozunk támogatóinknak. Kiemelten Szegvár nagyközség lakosságának, akik kinőtt, megunt ruháikat, használati tárgyaikat, bútoraikat felajánlották csoportunknak, rajtunk keresztül az adományokra rászoruló embereknek.

Felbecsülhetetlen az a ruhamennyiség, amit az évek során elvittek tőlünk.

Ha adakozásról, egy-egy család megsegítéséről volt szó, akkor is segítségünkre voltak.

Ne feledjék, a bőkezűség nem azonos a gazdagsággal. A nagylelkűség arról szól, hogy segíteni akar másokon, szeretetet mutat mások felé.

Martin Luther King szerint

„az élet legfontosabb kérdése az, hogy mit teszünk másokért.”

Szeretettel hívjuk és várjuk Önöket sorainkba, kérjük, keressenek bennünket, ha szervezetünkön keresztül szeretnének embertársainkért tenni.

Tavaly elmaradt a közös karácsonyi várakozás, jelenleg – bízom benne, hogy így is marad – ismét személyes találkozásokkal közeledünk a karácsony felé. Mindannyiunk számára ez az időszak az összefogásról, a hitről, a reményről és a szeretetről szóljon.

Wass Albert csodálatosan fogalmazta meg ezt az érzést:

„Csak haladsz csöndesen, gyönyörködve, céltalanul, s egyszerre csak kilépsz az Angyalok Tisztására. Nem is tudod, hogy ez az, mivel az angyalokat nem láthatja a szemed. Csak annyit látsz, csak annyit érzel, hogy csodálatosan szép. És megállsz. És abban a pillanatban megnyílik a szíved, és az angyalok észrevétlenül melléd lépnek, egyenként, lábujjhegyen és belerakják kincseiket a szívedbe. A legnagyobb kincseket, amiket ember számára megteremtett az Isten. A jóságot, a szeretetet és a békességet.”

A gyertyagyújtások mellett magunkban is gyújtsunk egy kis fényt, őrizzük azt, és igyekezzünk mások számára is örömöt szerezni. Így készüljünk közösen az igazi, meghitt, áldott karácsonyra.

Hálásan köszönjük mindenkinek a jóságát, támogató segítségét! Adományaikra ezentúl is számítunk.

Vigyázzanak magukra! A Jóisten áldja meg Önöket!

Gyömbér Ferencné, csoportvezető

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató