Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Diákvilág

0 746

Kérjük vedd figyelembe, hogy ez a bejegyzés már több mint egy évvel ezelőtt jelent meg.


Kedves Olvasók!
A június 2 hete gyorsan eltelt. Gyermekeink osztálykirándulásokon, jutalom strandoláson vettek részt. Megrendeztük a gyermeknapi gálát, ahol az alábbi tanulók könyvjutalomban részesültek kimagasló tanulmányi, sport és kulturális munkájukért.

Tanulmányi:
– Rácz Mária (3. b) SamFüles levelező országos 13. hely. 
Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Fejős Máté (3. a) Környezetismeret verseny területi 3. hely; Herman Ottó Országos versenybe döntőbe jutott.
Felkészítő: Bárány Ernőné.
– Szavalóversenyen területi 5. hely felkészítő:
Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– Sápi Tamara (3. a) a Herman Ottó Országos versenyen döntőbe jutott. 
Felkészítő: Bárány Ernőné.
– Váczi Sára (3. a) a Herman Ottó Országos versenyen döntőbe jutott.
Felkészítő: Bárány Ernőné.
– Táborosi Mónika (4. a) Szivárvány levelező országos döntő 21. hely, Kazinczy felolvasó verseny területi 5. hely.
Felkészítő: Vassné Agócs Ilona.
– Tóth Krisztina (7. b) HMG területi verseny francia nyelv 1. hely.
Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– Csenki Dóra (7. b) HMG területi verseny francia nyelv 4. hely
Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén
– Borbás Csaba (7. b) HMG területi verseny francia nyelv 5. hely
Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– Muzsik Melitta (5. b) Országos levelező verseny történelem tantárgy döntőbe jutott.
Felkészítő: Mészáros Réka.
– Forray naptár pályázaton díjazott felkészítő: Jeneiné Lucz Mária
– HMG területi francia verseny 6. hely felkészítő: Vassné Lucz Klára
– Vass Zoltán (7. c) Informatikából országos döntőbe jutott.
Felkészítő: Tóth Péterné.
Megyei fizika verseny 12. hely.
Felkészítő: Juhász Tótné Agócs Emília.
Megyei kémia elődöntő 2. hely; döntő: 14. hely.
Forray területi kémiaverseny 1. hely.
Felkészítője: Rozgonyi Zoltán.
Csűr-csavar levelező verseny 55. hely .
József Attila területi matematika verseny 3. hely.
Felkészítő: Rozgonyi Zoltán.
Angol Litterátum levelező verseny 42. hely.
– Levendovics Andrea (7. c) Területi matematika verseny 2. hely.
Felkészítő: Rozgonyi Zoltán.
– Horváth Edgár, Csűr-csavar levelező verseny 19. hely
Felkészítő: Rozgonyi Zoltán.
– Fülöp Richárd (7. c) Területi matematika verseny 5 – 6. hely.
Felkészítő: Rozgonyi Zoltán.
– Szarka Tibor (7. c) Területi fizika verseny 3. hely.
Felkészítő: Juhász Tótné Agócs Emília.
– Paczuk Nikolett (7. a) Forray területi fizika verseny 4. hely.
Felkészítő: Juhász Tótné Agócs Emília.
HMG területi verseny német nyelv 3. hely.
Felkészítő: Gila Györgyné.
– Forray naptár pályázaton díjazott felkészítő: Balogh Ágnes.
– Szécsényi Zsanett (8. b) Kémia országos elődöntő 2. hely;
döntőbe jutott. 
Hevesy területi kémiaverseny 4. hely.
Forray területi kémiaverseny 4. hely.
Csűr-csavar levelező verseny 15. hely.
Felkészítő: Bari Tiborné.
– Szabó Katalin (8. b) Csűr-csavar levelező verseny 21. hely. Felkészítő: Bari Tiborné.
A tornászcsapat kiváló tagja. 
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Szabó Zsuzsanna (8. a) Csűr-csavar levelező verseny 23. hely.
Felkészítő: Bari Tiborné.
HMG területi német verseny 4. hely.
Felkészítő: Kristó Sándorné.
– Csatordai Márta (8. b) Kémia tantárgyból országos verseny 6. hely
Felkészítő: Bari Tiborné.
– Forray naptár pályázaton díjazott.
Felkészítő: Balogh Ágnes.
– Katarof Attila (8. b) Forray területi fizikaverseny 4. hely.
Felkészítő: Sápi Attila.
– Kiváló sportoló felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Sápi Tamás (8. b) Területi kémiaversenyek 1., 2., 5. hely;
Kémia levelezőverseny 2. hely.
Gondolkodni szeretek matematika levelezőverseny 2. hely;
Forray területi matematikaverseny 1. hely; 
József Attila matematikaverseny 2. hely; 
HMG területi matematikaverseny 4. hely.
Felkészítő: Bari Tiborné.
HMG területi angol verseny 2. hely.
Felkészítő: Bakai Tímea.
Informatikából a HMG versenyen 6. hely.
Felkészítő: Tóth Péterné.
– Vass Csaba (5. b) József Attila matematikaverseny 2. hely; Szivárvány Országos levelezőverseny 1.,4. hely felkészítő:
Rozgonyi Zoltán.
Szivárvány Országos levelezőversenyben természetismeretből döntőbe jutott.
Felkészítő: Víghné Németh Ildikó és Vass Tibor.
Vajda Zalán (6. b) József Attila matematikaverseny 2. hely.
Felkészítő: Tóth Péterné.
HMG területi német verseny 5. hely.
Felkészítő: Gila Györgyné.
– Forray naptár pályázaton díjazott felkészítő: Balogh Ágnes.
– Buda Bernadett (5. b) HMG területi francia verseny 5. hely.
Felkészítő: Vassné Lucz Klára.
– Laskovics Bianka (7. a) HMG területi német verseny 5. hely.
Felkészítő: Gila Györgyné.
– Balázs Gábor (8. a) HMG területi német verseny 2. hely.
Felkészítő: Kristó Sándorné.

Művészetek:
– Katona Kiss Dániel (2. a) városi mesemondó 5. hely.
Felkészítője: Buza Anett.
– Gojdár Kamilla (2. b) városi mesemondó 5. hely.
Felkészítője: Laskovicsné Ágoston Sarolta.
– Sipos Réka (2. b) területi rajzpályázat 2. hely.
Felkészítője: Laskovicsné Ágoston Sarolta.
– Gémes Anett (3. b) területi mesemondó 3. hely.
Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Földi Arnold (3. b) területi rajzpályázat 1. hely.
Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Kozma István (3. b) megyei rajzpályázat díjazottja; Verse olvasható a Forray naptáron.
Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Kozma Tünde (3. b) megyei rajzpályázat díjazottja.
Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Paczuk Lénárd – Bottyán Denissza (3. b) korosztályos országos szalontánc verseny 1., 6. hely.
Felkészítő: László Csaba.
– Bánfi Dániel – Valkai Dorina (3. b) korosztályos országos szalontánc verseny 1., 6. hely.
Felkészítő: László Csaba.
– Bihari Lívia (3. a) Kazinczy felolvasó területi verseny 4. hely.
Felkészítő: Paczukné Fekete N. I.
– Szenes Ádám (4. b) területi rajzpályázat 3. hely.
Felkészítő: Huszka Lászlóné.
– Romhányi Dániel (2. b) területi rajzpályázat 3. hely.
Felkészítő: Laskovicsné Ágoston Sarolta.
– Katona Berényi Nóra (4. b) területi rajzpályázat 4. hely,
Forray naptár pályázaton díjazott. 
Felkészítő: Huszka Lászlóné.
– Szabó Szilvia (5. b) területi rajzpályázat 1. hely, 
Forray naptár pályázaton díjazott. 
Felkészítő: Balogh Ágnes.
– Szabó Gyöngyike (7. a) területi rajzpályázat 1. hely, 
Forray naptár pályázaton díjazott. 
Felkészítő: Balogh Ágnes.
– Forray naptár pályázaton díjazottak voltak még az alábbi tanulók:
– Juhász Éva (5. b) kiváló sportoló futásban.
– Gajda Bernadett (7. a).
– Lukács Attila (8. b) kiváló sportoló.
– Ágoston Kristóf (6. b).
– Varga Bernadett (1. a).
– Pallai Nikolett (2. b).
– Bencze István (6. b).
– Tatár Szilvia (7. b).
– Németh Ilona (3. a).
– Ásós Olivér (4. a).
Felkészítők: Balogh Ágnes, Jeneiné Lucz Mária, Lukács Istvánné,
Laskovicsné Ágoston Sarolta, Vassné Agócs Ilona.
– A Forray naptáron olvashatók a következő tanulók versei: 
– Kozma Nikoletta (5. b).
– Balogh Szabó Anikó (7. a).
– Szarka Nikolett (3. b).
– Romhányi Krisztián (6. b) városi rajzpályázat díjazottja.
Felkészítő: Balogh Ágnes.
– Nagy Gergő (8. b) Korosztályában szalontáncból kétszeres
országos bajnok; nemzetközi versenyen Horvátországban
4. helyezett.
Felkészítő: László Csaba.

Csapatok:
– Mesevetélkedő területi 2. hely. Négy kisokos (4. b)
Ohratka Nóra, Kovács Margit, Koczka Dávid, Szenes Dávid Felkészítő: Huszka Lászlóné.
– 3. hely Vasorrú bába (3. a)
Gajda Orsolya, Váczi Sára, Sápi Tamara, Fejős Máté.
Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– 4. hely Világvándorok (3. a).
Bihari Lívia, Németh Lajos, Rúzs-Molnár Nelli, Bűdi Ágnes Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– 5. hely Tündérek (3. b).
Gémes Anett, Totyik Zoltán, Szarka Nikolett, Paczuk Lénárd. Felkészítő: Ternainé Kovács Anna.
– Durbincs Bábcsoport.
Tagjai: Koczka Brigitta, Koczka Dávid, Muzsik Erzsébet, Muzsik Ildikó, Kovács Margit, Ferenczi Szimonetta, Lénárt Martin, Szűcs Dóra, Németh Ilona, Vígh Mátyás.
Felkészítő: Kondacs Mihályné.
– Színjátszó csoport országos minősítés: bronzfokozat.
Tagjai: Pölös Evelin, Kovács Tímea, Rozgonyi Zoltán, Strincz Beatrix, Torma Kitti, Vastag Beáta, Szilágyi Nikolett, Szobácsi Alexandra, Gila Tibor, Gyánti Henriett, Gyánti Bernadett, Szobácsi Noémi, Puskás Viktória, Csonka Bettina, Pölös Petra.
Felkészítő: Rozgonyiné Szabó Mária.
– Francia Országos Gyermekfesztivál Mátészalka, kórus 2. hely – Színjátszók, 7. osztályosok.
Barna István, Borbás Csaba, Csató Vanda, Csenki Dóra, Csentes Helga, Kovács Zsolt, Rácz Gabriella, Tatár Szilvia, Tóth Krisztina, Nózsi Tibor, Gila Barbara, Gyenes Béla, Szucsán Aliz, Lekrinczki Kitti.
Felkészítő: Paczukné Fekete-Nagy Irén.
– 5. osztályosok: Kozma Nikoletta, Szép Nikolett, Buda Bernadett, Juhász Éva, Kollár Zoltán, Molnár Nikolett, Németh Dóra, Ohratka Regina, Rózsa Alexandra.
Felkészítő: Vassné Lucz Klára.
– Területi ének verseny 3. hely.
Kalamusz Kata, Rehák Réka, Kovács Márta, Abonyi Kitti (5. a).
Felkészítő: Lantos Mária.
– Angol területi csapatverseny 1. hely (7. o.).
Koczka Brigitta, Muzsik Erzsébet, Fazekas Viktor, Vass Zoltán
Felkészítő: Bakai Tímea és Rozgonyiné Szabó Mária.
– Árpádok nyomában, történelem területi csapatverseny 3. hely.
Határ Zsolt, Vass Zoltán, Szarka Tibor (7. c).
Felkészítő: Mészáros Réka.
– 6. hely: Balázs Gábor, Tégla Kata (8. o.) Asztalos Tímea (6. o.).
Felkészítő: Lantos Mária.
– József Attila Kupa Matematika csapatverseny 1. hely.
Vass Csaba, Vajda Zalán, Vass Zoltán, Sápi Tamás
Felkészítő: Rozgonyi Zoltán, Tóth Péterné, Bari Tiborné.

Kiváló sportoló
– Ferenczi Beáta (5. b) korosztályában szalontáncból országos
6. hely. 
Felkészítő: László Csaba.
– Kis Violetta – Bugyi Bence (5. b) korosztályukban szalontáncból országos 1. hely; nemzetközi versenyen, Horvátországban
2. helyezettek.
Felkészítő: László Csaba.
– Kis Vencel (5. b) korosztályában szalontáncból országos 2. hely; nemzetközi versenyen, Horvátországban 4. helyezett.
Felkészítő: László Csaba.
– Szucsán Aliz (7. b) HMG francia versmondó verseny 6. hely.
Felkészítő: Paczukné Fekete – Nagy Irén.
A tornászcsapat kiváló tagja.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva. 
– Strincz Beatrix (8. a) területi szavalóverseny 1. hely; József Attila szavalóverseny 1. hely; Kazinczy felolvasó verseny 5. hely; Szépolvasási verseny 3. hely.
Felkészítője: Rozgonyiné Szabó Mária.
– Tégla Kata (8. a) HMG szavalóverseny 2. hely; József Attila szavalóverseny 2. hely; Petőfi szavalóverseny 2. hely.
Felkészítője: Szabóné Gyermán Erika.
– Kalamusz Kata 5. a HMG szavalóverseny 2. hely
Felkészítője: Szabóné Gyermán Erika.
– Berkecz István (8. a) rajzpályázat díjazottja.
Felkészítő: Jeneiné Lucz Mária.

Sport:
Legjobb egyéni versenyzők:
– Klement Anita (8. a) tornából többszörös aranyérem.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Vida Patrícia (8. a) kiváló atléta.
Felkészítő: Vass Tibor.
– Vida Patrik (8. a) kiváló atléta.
Felkészítő: Vass Tibor.
– Fekete Péter (8. b) kiváló atléta.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Földvári Nagy Zoltán (7. b) kiváló atléta.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Kovács Zsolt (7. b) kiváló atléta és tornász.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva és Vass Tibor.
– Homlok Alexandra (7. b) kiváló tornász.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Vajda Csenge (4. a) kiváló tornász.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Csentes Réka (4. a) kiváló tornász.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Végh Kitti (4. b) kiváló tornász.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Vígh Noémi (6. a) kiváló atléta.
Felkészítő: Nagy Sándor.
– Halász Zoltán (8. b) kiváló atléta.
Felkészítő: Pólyáné Téli Éva.
– Dékány Andrea (8. a) kiváló atléta.
Felkészítő: Vass Tibor.
– Tihanyi Fanni (2. a) Országos úszóbajnokság 1. hely.

Csapatok:
– Leány tornász csapat I-II. korcsoport.
Tagjai: Végh Kitti, Csentes Réka, Vajda Csenge, Száraz Anita, Gyenes Viktória, Göbölyös Csilla. 
– Leány tornász csapat III-IV. korcsoport.
Tagjai: Klement Anita, Szucsán Aliz, Homlok Alexandra,
Csató Vanda, Paczuk Nikolett, Tatár Szilvia.
– Röplabda III. korcsoport lányok.
Tagjai: Szucsán Aliz, Tulipánt Mónika, Véró Csilla, Gila Barbara,
Homlok Alexandra, Lekrinczki Kitti, Rácz Gabriella, Szarvas Anita,
Gajda Erika, Gila Anna.
– Röplabda IV. korcsoport lányok.
Tagjai: Szabó Katalin, Szabics Anetta, Klement Anita, Szöllős Tímea, Vas Mária, Polyák Anita, Tóth Kata, Nedelkovits Gyöngyi, Strincz Beatrix.
– Röplabda III. korcsoport fiúk – országos elődöntő 2. hely.
Tagjai: Rozgonyi Balázs, Határ Zsolt, Rácz Róbert, Jankó Zsolt, Szécsi Lajos, Komlósi Márk, Mihály Zoltán, Csík Norbert, Rehák Bence, Gulyás Tamás
– Röplabda IV. korcsoport fiúk – országos elődöntő 2. hely.
Tagjai: Nagy Gergő, Fekete Péter, Katarof Attila, Földvári Nagy Zoltán, Lukács Attila, Homlok Zsolt, Halász Zoltán, Menyhárt István, Bartucz Csaba, Nagy Tamás.
– Labdarúgás diákolimpia 3. hely.
Tagjai: Puskás Máté, Bereczki Bence, Vass Csaba, Németh Roland, Ágoston Marcell, Mihály Zoltán, Jankó Zsolt, Komlósi Márk, Határ Zsolt, Rácz Róbert, Szécsi Lajos.

Gratulálunk valamennyiüknek és további szép sikereket kívánunk nekik az elkövetkező években is!
Iskolánk tantestülete az idén Bari Tiborné tanárnőnek adományozta a Forray-díjat, Némethné Katona Dóra iskolatitkárnak pedig a Forray emlékérmet. Gratulálunk a szép kitüntetéshez!
Tanulóink nyári táborokban pihenik ki a fáradalmaikat. Közel 200 fő vesz részt az általános iskola által kínált programokon. Ezenkívül még nagyon sokan fogják látogatni a Művelődési Ház, Könyvtár, Katolikus Kör rendezvényeit is.
Kívánok minden tanulónak balesetmentes nyarat, sok-sok élményt és jó egészséget!
Lukács Istvánné tanítónő

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

- Szegvár Online hirdetés -

Akár ez is tetszhet
Hozzászólások
Hozzászólások betöltése

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató